;

מה זה CBT?

/מה זה CBT?
מה זה CBT? 2017-06-25T10:46:42+03:00

מה זה CBT?

CBT, הינו ראשי תיבות של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי. שיטת הטיפול, מבוססת על ההבנה, שמרבית המצוקות שלנו כבני אדם, נובעת מהאופן שבו אנו מפרשים את המציאות ולא מן המציאות עצמה. השיטה משלבת, בתהליכים קצרים וממוקדים, עבודה קוגניטיבית- כלומר על התפיסות, לצד שינוי התנהגותי. כיום, נחשבת שיטת הCBT, לאחת השיטות היעילות ופורצות הדרך בטיפול במגוון קשיים: דיכאון, חרדה, קשיים בשליטה בכעס ובעיות התנהגות, קשיים חברתיים, OCD, בעיות של דימוי עצמי וערך עצמי נמוך, הפרעות אכילה ופוסט-טראומה. מעבר ליעילות הטיפול ואחוזי הצלחתו הגבוהים, מחקרים מראים שהקשיים שהובילו לטיפול נפתרים בוב המקרים אחת ולתמיד.

תהליך הטיפול, מותאם למטופל ולצרכיו, ונותן מענה מקיף לקשיים בהם הוא נתקל. ההתמקדות בטיפול, היא בבעיה הנוכחית, כאשר המטפל והמטופל עובדים בשיתוף פעולה מלא כדי להביא לפתרון הבעיה וללמד דרכים להתמודד איתה. ההתבססות על החוזקות והיכולות של המטופל, מעצימה אותו ומקלה על פתרון הבעיה שהובילה לטיפול.

המלצות וסיפורי מקרה

מיומנויות חברתיות

ג', בת 12, הגיעה לטיפול עקב קשיים חברתיים, שהתבטאו במיעוט חברים וקושי בהבנת מצבים חברתיים. הטיפול נמשך מספר חודשים, שבמהלכם נעשה עיבוד מחדש של מחשבות ופרשנויות ונערכו סימולציות התואמות למצבים חברתיים שונים. בתום הטיפול, אמה [...]

לכל ההמלצות